دوره 22، شماره 4 - ( 1398 )                   جلد 22 شماره 4 صفحات 181-187 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Seyed Ahmadian S, Jalili Sh. S, Shirzad H, Sadeghizadeh M. Comparative Evaluation of the Efficacy of Milk and Milk Containing Nano-Curcumin on Lead Toxicity in Huh7-1x-ARE-luc cell-line. mjms. 2019; 22 (4) :181-187
URL: http://mjms.modares.ac.ir/article-30-30672-fa.html
سیداحمدیان سیدمهدی، جلیلی شیرین، شیرزاد هادی، صادقی‌زاده مجید. ارزیابی مقایسه‌ای اثربخشی شیر و شیر حاوی نانوکورکومین بر سمیت سرب در رده سلولی Huh7-1x-ARE-luc. Pathobiology Research. 1398; 22 (4) :181-187

URL: http://mjms.modares.ac.ir/article-30-30672-fa.html


1- مرکز تحقیقات علوم تغذیه و صنایع غذایی، واحد علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
2- پژهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی، تهران، ایران
3- پژهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی، تهران، ایران ، hadi_shirzad@yahoo.com
4- گروه ژنتیک، دانشکده علوم زیستی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
چکیده:   (2583 مشاهده)
اهداف: مواد اکسیداتیو، مولکول‌های واکنش‌پذیر شیمیایی و محصول جانبی متابولیزم اکسیژن محسوب می‌شوند. استرس اکسیداتیو به‌عنوان یکی از کشنده‌ترین مکانیزم‌های موثر در سمیت فلزات سنگین نظیر سرب مطرح شده است. از آنجا که کورکومین جزء فعال زردچوبه و دارای خواص زیادی از جمله خاصیت آنتی‌اکسیدانی است، پژوهش حاضر به‌منظور بررسی اثر شیر و شیر حاوی نانوکورکومین بر میزان سمیت سرب و تعیین غلظت موثر نانوکورکومین در مهار سمیت سرب انجام شده است.
مواد و روش‌ها: در پژوهش حاضر، رده سلولی Huh۷-۱x-ARE-luc که یک زیست‌حسگر حساس به مواد اکسیدانی است، در تیمار با غلظت ۳۰میکرومولار سرب به‌عنوان یک اکسیدان قوی قرار گرفت. سپس روی رده‌ سلولی مذکور، اثر آنتی‌اکسیدانی شیر کم‌چرب و پرچرب (۲۰، ۴۰ و ۸۰میکرولیتر)، نانوکورکومین در غلظت‌های آنتی‌اکسیدان (۴ و ۸میکرومولار) و همچنین تیمار همزمان با ترکیب این دو آنتی‌اکسیدان با استفاده از تکنیک لوسیفراز (Luciferase assay) مورد بررسی قرار گرفت.
یافته‌ها: براساس نتایج حاصل از آنالیزهای آماری، مشخص شد که در مقایسه با خاصیت آنتی‌اکسیدانی شیر، ترکیب شیر و نانوکورکومین (ترکیب ۳۰میکرومولار سرب، ۲۰میکرولیتر شیر و ۴میکرومولار نانورکورمین) نسبت به شیر فاقد نانوکورکومین (ترکیب ۳۰میکرومولار سرب و ۸۰میکرولیتر شیر) قادر به کاهش چشمگیر سمیت سرب در غلظت‌های پایین شیر به ترتیب با شدت نور ساطع‌شده برابر با ۱۲۶۶۶ و ۳۴۰۰۰ بود.
بحث و نتیجه‌گیری: شیر حاوی نانوکورکومین اثر آنتی‌اکسیدانی به‌مراتب قوی‌تری از شیر دارد و در نهایت ترکیب نانوکورکومین با شیر به‌طور چشمگیری سمیت سرب را خنثی کرده است.

 
متن کامل [PDF 934 kb]   (337 دریافت)    
نوع مقاله: پژوهشي اصيل | موضوع مقاله: علوم داروئی
دریافت: 1397/12/11 | پذیرش: 1398/8/29
* نشانی نویسنده مسئول: ایران، تهران، خیابان رشید یاسمی، پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا. کد پستی 651619395

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول